O Schronisku

• Kiedyś Schronisko położone było pod lasem, niedaleko Opery Leśnej,  powstało na przełomie lat 1959/1960 ze społecznych zbiórek pieniędzy Mieszkańców Sopotu.

• Od jego założenia prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, poczynając od roku 1963 na warunkach umowy z Miastem Sopot. Schronisko utrzymuje się z dotacji celowej Miasta oraz ze środków własnych, głównie darowizn i zbiórek publicznych, prowadzonych przez naszych wolontariuszy oraz przyjaciół Schroniska.

• W dniu 15 sierpnia 2018 Schronisko otrzymało nazwę “Sopotkowo” i obecnie mieści się w nowej lokalizacji na ulicy Jacka Malczewskiego 38 w Sopocie, w pięknych okolicznych lasach. W naszym Schronisku przebywa kilkadziesiąt psów i kotów. Liczba ta ulega zmianie wraz z adopcjami, interwencjami, przyprowadzonymi lub oddanymi zwierzakami do Schroniska “Sopotkowo”.
• Są to psy i koty, nieraz ptaki. Wszystkie straciły swój dom lub miejsce bezpiecznego bytowania w Mieście Sopot. Tęsknią i czekają na swoich właścicieli lub nowych dobrych, odpowiedzialnych opiekunów. W międzyczasie zapewniamy im opiekę, pomoc weterynaryjną oraz dach nad głową.
• Przyjdź poznać naszych podopiecznych, nie kupuj – adoptuj!
• Możesz także pomóc nam realizować naszą misję na kilka sposobów:
1) wpłacając datek na konto Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie 80 1020 1853 0000 9102 00 10 14 85
z dopiskiem “Darowizna Sopotkowo”
2) deklarując miesięczne wsparcie poprzez:
– wypełnienie formularza Wirtualnej Adopcji w biurze Sopotkowa lub
– wybrania progu wsparcia miesięcznego w serwisie Patronite https://patronite.pl/sopotkowo
3) biorąc udział w jednej z aktualnych zbiórek w serwisach online:
• Dziękujemy za każde wsparcie i zapraszamy do odwiedzenia podopiecznych “Sopotkowa” – może właśnie u nas znajdziecie wspaniałego psiego lub kociego przyjaciela?
REGULAMIN SCHRONISKA >>>  regulamin_schroniska.pdf  <<<  REGULAMIN SCHRONISKA