Procedury adopcyjne

Adopcja w Sopotkowie – instrukcja krok po kroku.

POZNAJ NASZE ZWIERZAKI

Obecnie możesz to zrobić wirtualnie. Na naszej stronie www.schronisko.sopot.toz.pl oraz na Facebooku zamieszczamy albumy ze zdjęciami i opisami naszych podopiecznych. Wybierz psa czy kota, który najbardziej chwyta Cię za serce.

Kiedy tylko będzie to już bezpieczne, znów zaprosimy odwiedzających do wizyt w Schronisku.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Poprosimy Cię o odpowiedź na pytania dotyczące m. in. Twoich warunków mieszkaniowych, domowników, stylu życia, planów opieki nad zwierzakiem.

Dzięki temu dowiemy się, czy wybrane przez Ciebie zwierzę na pewno do Ciebie pasuje.

ANKIETA ADOPCYJNA


PRZYJDŹ NA SPOTKANIE

Po analizie ankiety, zaprosimy na spotkanie przedadopcyjne z wybranym zwierzakiem. Opowiemy, co o nim wiemy, przekażemy wskazówki, jak się nim opiekować.

Zwykle organizujemy od trzech do pięciu takich spotkań – dzięki temu lepiej poznasz swojego przyszłego domownika zanim podejmiesz tę odpowiedzialną decyzję.

POKAŻ NAM JAK ŻYJESZ

Nie istnieje dobry dom dla każdego psa czy kota. Zdarza się, że aby lepiej zrozumieć jakie warunki możesz zapewnić zwierzakowi, umawiamy się na wizytę przedadopcyjną.

Jest to okazja do zwrócenia Twojej uwagi na bardzo konkretne rzeczy, których możesz jeszcze nie dostrzegać, a które mogą powodować trudności, kiedy już przyjmiesz nowego domownika pod swój dach.

Potraktuj to jako wyraz naszej troski o zwierzę, które oddajemy Ci w opiekę.


PODPISZ UMOWĘ ADOPCYJNĄ
To ostatni krok naszej procedury – odtąd jesteś Opiekunem ❤️

Jeśli jesteś pewien, że wybrałeś właściwe zwierzę, a my wiemy, że oddajemy je w dobre ręce, wówczas zawieramy umowę, która upoważni Cię do odbioru Twojego pupila ze Schroniska!

Na tym etapie poprosimy również o wniesienie symbolicznej opłaty i zobowiążemy Cię do wyrażenia zgody na wizytę poadopcyjną.

DBAJ O SWOJEGO ZWIERZAKA

Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś – Mały Książe (Antoine de Saint-Exupéry).

Wszystkie te kroki pozwalają nam właściwie dobrać zwierzę do Twoich możliwości i upodobań, ale także uwzględnić potrzeby psa czy kota. Robimy to i dla Ciebie, i dla naszych podopiecznych.

Serce nam pęka, kiedy dzieje im się krzywda lub znów wracają do Schroniska. Za ludzkie błędy zawsze płaci zwierzę, a my robimy wszystko, żeby tego uniknąć.

Zapraszamy do kontaktu!