1% podatku dla Sopotkowa

 

 

 

 

 

Jak przekazać 1% podatku na nasze Schronisko?
– należy na zeznaniu umieścić nr KRS 0000154454
– określić cel szczegółowy: Schronisko Sopot

Kalendarze Sopotkowa na 2021

Zachęcamy serdecznie wszystkich do wsparcia schroniska!
 
Kalendarze możecie zdobyć w schronisku dowolną ilość psich i kocich kalendarzy w zamian za cegiełkę-darowiznę 🙂
 
Darowizna kalendarzowa w kwocie min. 35 PLN możliwa kartą lub gotówką 🙂
Zapraszamy na spacer do nas! Obowiązują nas ograniczenia związane z czerwoną strefą – prosimy zatem o zachowanie odstępów oraz dezynfekcję rąk i zasłanianie ust i nosa!

Prosimy o wsparcie!

Jeśli planują Państwo wesprzeć naszych podopiecznych w schronisku – zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi najpilniejszymi potrzebami Sopotkowa:

👉 PILNIE potrzebne  – koce/pościele/ręczniki do wyściełania posłań dla psów i klatek dla kotów

👉 PILNIE potrzebnekarma mokra dla psów, dobrej jakości: 

👉 karma mokra dla kotów, dobrej jakości:

👉 karma sucha dla kotów, dobrej jakości:

👉 karmy specjalistyczne (suche i mokre) Royal Canin Veterinary Diet dla psów:

👉 karmy specjalistyczne (suche i mokre) Royal Canin Veterinary Diet dla kotów:

 

Dary przyjmujemy przez cały tydzień w siedzibie schroniska – dary można zostawiać w drewnianej skrzyni naprzeciwko biura schroniska.

Paczkę można także wysłać na adres schroniska:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie
Malczewskiego 38
81-817 Sopot

Dziękujemy za każde wsparcie w imieniu naszych podopiecznych!

Przypominamy

Szanowni Państwo, przypominamy, że w związku z epidemią Schronisko nadal pozostaje zamknięte dla odwiedzających. Naszym priorytetem jest zapewnienie ciągłości opieki nad zwierzętami i ochrona zdrowia pracowników. Bardzo prosimy o nie wybieranie Schroniska jako miejsca rodzinnych spacerów.

Adopcje odbywają się zgodnie z procedurą opisaną na stronie Schroniska: http://www.schronisko.sopot.toz.pl/?page_id=5346

Furtka pozostaje otwarta w godzinach pracy Schroniska, wszelkie dary (karmy, koce, itp) można pozostawiać w skrzyni na przeciw wejścia do budynku administracji.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie, mamy nadzieję że wkrótce będziemy mogli ponownie zaprosić Państwa do Schroniska.

Prosimy o wparcie!

Jeśli planują Państwo wesprzeć naszych podopiecznych w schronisku – zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi najpilniejszymi potrzebami Sopotkowa:
  • karma sucha dla dorosłych kotów, dobrej jakości – Josera NatureCat / DailyCat / Sensi Cat
  • karma mokra dla dorosłych kotów, dobrej jakości – Animonda Carny Adult
  • karmy specjalistyczne Royal Canin Veterinary Diet dla psów: – Gastro Intestinal – Gastro Intestinal Low Fat – Mobility C2P+
Dary przyjmujemy przez cały tydzień w siedzibie schroniska osobiście, paczkę można także wysłać na adres schroniska: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie Malczewskiego 38 81-817 Sopot Dziękujemy za każde wsparcie w imieniu naszych podopiecznych!

Prosimy o wsparcie!

Drodzy miłośnicy i przyjaciele zwierzaków,
 
W związku z trudną dla całej naszej społeczności sytuacją, prosimy was o zdalne wsparcie naszych kociaków i psiaków z sopockiego schroniska.
 
Jako schronisko również coraz mocniej odczuwamy skutki zaleceń dotyczących izolacji i zamknięcia jednostek gminnych na odwiedziny. Z uwagi na ograniczenie zgromadzeń nie możemy obecnie prowadzić naszych akcji w schronisku ani pojawiać się z naszym kolorowym stoiskiem na odwołanych wydarzeniach dedykowanych zwierzakom, a dary przekazywane lokalnie w schronisku zmalały praktycznie do zera.
 
W związku z tym bardzo prosimy o wsparcie zdalne przy zakupie najpilniejszych potrzeb jeśli chodzi o karmy dla naszych psich i kocich podopiecznych.
 
W zamian oferujemy w podziękowaniu zestawy naszych gadżetów – psi lub koci kalendarz Sopotkowa na rok 2020, torby i kubki z hasłem “Nie kupuj – adoptuj”, koszulki:
 
– za każdy zakup karmy dla naszych podopiecznych w kwocie
od 50 PLN podarujemy Państwu kalendarz Sopotkowa na rok 2020
 
– za każde wsparcie w postaci zakupu karmy w kwocie od 100 PLN podarujemy Państwu kalendarz Sopotkowa oraz torbę lub kubek z hasłem “Nie kupuj – adoptuj” do wyboru
 
– każde wsparcie karmą o wartości powyżej 200 PLN – przekażemy w podziękowaniu zestaw: kalendarz Sopotkowa na rok 2020, do wyboru torba lub kubek, oraz koszulkę Sopotkowa
 
Zestawy będą czekać na Państwa do odebrania w schronisku po zakończeniu stanu epidemii i ponownym otwarciu schroniska dla odwiedzających. Dla “niecierpliwych” oferujemy także przesyłkę gadżetów paczkomatem (na koszt darczyńcy).
 
Najpotrzebniejsze w schronisku karmy prezentujemy poniżej:
 
1) Karma mokra dla kotów:
 
 
 
2) Karma weterynaryjna dla psów:
 
 
 
 
3) Karma weterynaryjna dla kotów:
 
 
 
4) Karma mokra dla psów:
 
Zamówione karmy prosimy bardzo przesyłać bezpośrednio na adres:
Schronisko dla bezdomnych Zwierząt w Sopocie
Malczewskiego 38
81-817 Sopot
 
Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem gadżetów w podziękowaniu – prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości i przesłanie potwierdzenia zamówienia <3
 
Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!

Pomagaj schronisku robiąc zakupy!

Drodzy przyjaciele i miłośnicy zwierząt! Z radością możemy oznajmić, że Sopotkowo zakwalifikowało się do programu “Pomagamy jak umiemy” sieci drogerii Rossmann  Do 3 kwietnia możecie założyć lub zalogować się na swoje konto Klubu Rossmann i wybrać Sopotowo jako organizację, którą chcielibyście wspierać w najnowszej edycji programu  Jak wybrać Sopotkowo?
  1. wchodzimy na stronę https://www.rossmann.pl/pomagamy
  2. zjeżdżamy w dół strony i kilkamy w czerwony pasek z napisam “Zaloguj się i dołącz do Klubu Rossmann, by wybrać organizację, którą chcesz wspierać”
  3. logujemy się jeśli mamy już konto w Klubie Rossmann lub zakłądamy nowe konto
  4. wybieramy województwo pomorskie
  5. wybieramy z listy organizacji “TOZ dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo w Sopocie”
  6. klikamy “WYBIERZ”
Od tej pory wasze zakupy, jeśli pokażecie kartę Klubu Rossmann podczas wizyty w sklepie, będą wspierać schronisko Sopotkowo  Prosimy, rozważcie wybór Sopotkowa w akcji do 3 kwietnia – będziemy wam ogromnie wdzięczni! Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych 

Uwaga! Schronisko zamknięte

Sopotkowo od dziś do odwołania jest zamknięte dla odwiedzających. Osoby, które są w trakcie procesu adopcyjnego, prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dalszego postępowania. Mamy nadzieję, że sytuacja zostanie szybko opanowana i wkrótce będziemy mogli ponownie witać Was w schronisku. Prosimy wszystkich o zastosowanie sie do zaleceń rządu, dbajcie o siebie, bądźcie odpowiedzialni. My zajmiemy się opieką nad psami i kotami z naszego schroniska najlepiej jak potrafimy. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość Obsługa Sopotkowa

Weekend z Kotem

W trzeci weekend lutego spotkajmy się wszyscy w Sopotkowie, aby świętować nadchodzacy Dzień Kota, wziąć udział w wykładach i warsztatach – oraz oczywiście poznać naszych kocich podopiecznych!
Aby opowiedzieć o różnych aspektach życia kotów, odwiedzą nas:
BLACK CAT
https://www.facebook.com/black.cat.zoopsycholog/
Kot w oczach jednych, to bezwzględny mięsożerca, morderca bez skrupułów, tajemniczy i wolny… W oczach drugich, to mrucząca, puchata kulka sypiająca na kolanach, tak bardzo zależna od nas… Kot w moich oczach jest tym wszystkim po trochu…
Jak żyć z kotem i nie zwariować…?
Black Cat powstał właśnie po to, aby pomóc zrozumieć potrzeby kota i połączyć je z naszymi oczekiwaniami. Powstał po to, aby każdy mógł się cieszyć z posiadania szczęśliwego kota i aby żyło nam się z nimi jeszcze lepiej.
Dwa oblicza kota, dwa światy połączone w jedno.
Trójmiejska Klinika Weterynaryjna
https://www.facebook.com/trojmiejskaklinikaweterynaryjna/
Zespół TKW tworzą wyśmienici specjaliści ze wszystkich dziedzin weterynarii – chirurgia, ortopedia, kardiologia, dermatologia, okulistyka, gastroenterologia i wiele innych. Nasza kadra nieustanie się rozwija poprzez szkolenia i kursy, uczestnictwo w międzynarodowych stowarzyszeniach danej specjalizacji. Możecie być pewni, że Wasi Podopieczni w trudnych przypadkach mogą liczyć na diagnozę skonsultowaną przez szerokie grono medyczne.   Zdajemy sobie sprawę, że pobyt w klinice bywa trudnym momentem dla Podopiecznych jak i dla Towarzyszy. Rozumie to nasza kadra począwszy od pracowników rejestracji. Dokładamy wszelkich starań byście szczególnie w tych trudnym momentach mieli w nas wsparcie. Tym wsparciem jest również wyczerpująca informacja, którą staramy się Wam przekazać na temat tego co dolega Waszym Podopiecznym i jak ma przebiegać proces rekonwalescencji.  
Podczas weekendu nie zabraknie także kolorowego stoiska Sopotkowa, na którym będzie można kupić m.in. Koci Kalendarz Sopotkowa na rok 2020, a także moc wspaniałych gadżetów dla kotów i kociarzy :)
Dochód z datków przekazanych do puszki w ten weekend przeznaczymy na profikatykę i leczenie kotów trafiających do schroniska w Sopocie :)
GDZIE
Schronisko Sopotkowo https://www.facebook.com/SchroniskoSopot
KIEDY
Sobota 15 lutego i niedziela 16 lutego, od godziny 10 do 16
WYKŁADY:
 
SOBOTA 15.02
10:00-12:00 Koci designer i przestrzeń do zadań specjalnych Black Cat
12:00-14:00 Pielęgnacja kotów Trójmiejska Klinika Weterynaryjna
14:00-16:00 Tajemnice kociej miski Black Cat
 
NIEDZIELA 16.02
10:00-12:00 Rola zabawy w życiu kota Black Cat
12:00-14:00 Pielęgnacja kotów Trójmiejska Klinika Weterynaryjna
14:00-16:00 Warsztaty z tworzenia zabawek dla kotów Black Cat
Zapraszamy kociarzy – i nie tylko!

Życzenia Sylwestrowe. 2019.

Zbliża się ten szczególny dzień w roku! 🤩 Dziś żegnamy się z 2019 i przywitamy nowy rok 2020. Życzymy Państwu Szampańskiej imprezy bez fajerwerków! Niech psy, koty oraz inne zwierzęta bez nerwów wkroczą w Nowy Rok. :-)

Szczęśliwego Nowego Roku! 🎉💐🌟

Stop petardom. 2019

Apelujemy do wszystkich Państwa o nie strzelanie petardami w Nowy Rok. Ta szczególna noc wiąże się z ogromnym stresem dla psów, kotów i pozostałych pupili domowych oraz innych zwierząt wolnobytujących. Niespodziewane wystrzały to niebezpieczeństwo dla nich, jak również i dla ludzi. Przerażone zwierzęta uciekają i nie rozumieją co się dzieje. Bardzo prosimy w imieniu wszystkich zwierząt – nie strzelajmy w Sylwestra!

Wesołych Świąt. 2019.

Dziękujemy za wsparcie przez ostatni rok, za dary oraz chęć niesienia pomocy naszym miauczącym i szczekającym rezydentom Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo.

Dziękujemy wszystkim, który podarowali domy naszym byłym podopiecznym i pozdrawiamy serdecznie wszystkich pupili rodziny. 

Psy i koty, pracownicy schroniska, wolontariusze życzą Państwu Wesołych Świąt! 

 

Wstrzymane adopcje. 2019

Zwierzęta to nie zabawki! Uprzejmie informujemy, że od 16/12/2019 do Nowego Roku adopcje zostają wstrzymane.

Zachęcamy Państwa w międzyczasie do poznania naszych psich i kocich podopiecznych – i do adopcji psiaka lub kociaka w nadchodzącym 2020 roku.

Poszukiwany konserwator. 2019.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „ Sopotkowo” poszukuje osoby na stanowisko konserwatora obiektu tzw. “złotej rączki”, do obowiązków której będą należały: bieżące naprawy, drobne prace remontowe, koszenie trawników itp.
Od kandydata oczekujemy sprawności fizycznej oraz chęci do pracy. Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku. Praca w zgranym zespole w wymiarze 4 godziny dziennie (1/2 etatu, na początek umowa zlecenie) – 5 dni w tygodniu.
CV wraz z klauzulą : “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)” prosimy przesyłać na adres : ➡ schronisko_sopot@wp.pl

Napełnijmy kotkom michę na zimę. 2019.

Polecamy Państwa uwadze nasz koci gang – mieszkanki i mieszkańców schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie.

Zwierzęta bezdomne cierpią codziennie… niektóre po wypadkach, inne skrzywdzone i porzucone, jeszcze inne niechciane od urodzenia…

Pracownicy i wolontariusze, znani ze swojej wrażliwości i zaradności, robią wszystko, żeby koty znalazły wreszcie trochę spokoju, poczuły się w miarę bezpiecznie, a przy odrobinie szczęścia – znalazły ciepły i kochający dom. “Sekcja kocia” w Sopotkowie liczy obecnie około 60 podopiecznych, które bardzo potrzebują wsparcia na najbliższy czas… zima się zbliża, a nasze zapasy karmy skurczyły się dramatycznie. A przecież pożywienie to absolutnie podstawowa potrzeba. Żeby myśleć o socjalizacji zwierząt oraz żeby móc zadbać o ich zdrowie psychiczne, w pierwszej kolejności musimy zmierzyć się z prozą dnia codziennego, czyli pozyskać jedzenie… Każdego dnia serwujemy naszym futrzakom przeciętnie około 10 kilogramów karmy mokrej. Niedużo? W skali tylko jednego kwartału jest to blisko tona karmy! Musimy też zadbać o pożywienie specjalistyczne – dla seniorów, dla kociaków, dla kotów przewlekle chorych. To bardzo duże obciążenie finansowe, z którym nie zawsze udaje nam się uporać. I tu właśnie jest miejsce na Twoje wielkie serce! Szukasz sposobu pomocy na miarę Twoich możliwości? Chcesz wykonać gest, który odmieni bolesną rzeczywistość naszych “mniejszych braci”? Datek, który ofiarujesz, pomoże nam napełnić jeszcze jedną kocią michę w jeszcze jeden zimowy dzień… Dziękujemy za każde wsparcie! Link do akcji tutaj!

Zrzutka dla pana Andrzeja. 2019.

Pan Andrzej Jachacy, były Kierownik naszego schroniska potrzebuje pomocy. 25 lat prowadził schronisko i pomagał zwierzętom w trudnym czasie. W latach kiedy nie było ani suchej karmy ani internetu a słowo sponsorzy nie istniało. Teraz On potrzebuje naszej pomocy. Wierzymy, że się uda. Pomóżmy 

Link do akcji tutaj: https://zrzutka.pl/khyxmt 

Pilnie potrzebna karma sucha i mokra dla naszych psiaków. 2019.

wsparcie naszych psich 💜🐕 💛 podopiecznych karmą suchą i mokrą typu Gastro, którą aktualnie bardzo pilnie potrzebują nasi szczekający przyjaciele. 🐶 Choćby mały worek karmy lub puszeczki marki Royal Canin bardzo pomogą naszym psim pupilom. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.  Dla ułatwienia podajemy linki do poszczególnych rodzajów karm jako przykład:  https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/gastro/306871?fbclid=IwAR26ADzzqiipoCgm8LGqRbEOKPjV5eSHuOlpnTzLB3wSUCblAfyZqLVIVJM  https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/gastro/565032?fbclid=IwAR0w_PIkX5OYhokcmUs62242_TvTab23DfIHaduKRzDlmW_r976Uvfud75c

Prosimy o wspacie dla chorych piesków w schronisku. 2019

Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o wsparcie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo w postaci karmy suchej dla naszych chorych piesków. 🐕

Bardzo potrzebujemy suchej karmy typu Urinary i Gastro ( dowolnej firmy – Royal Canin, Purina czy Hill’s) oraz Gastro Low Fat firmy Hill’s.

Dla ułatwienia podajemy linki do poszczególnych rodzajów karm jako przykład : https://www.zooplus.pl/…/hills_prescription_diet/gas…/174436 https://www.zooplus.pl/…/royal_canin_veterina…/gastro/306871 https://www.zooplus.pl/…/royal_canin_veterina…/gastro/565032 https://www.zooplus.pl/…/hills_prescription_…/urinary/387170 https://www.zooplus.pl/…/royal_canin_veterin…/urinary/306870 https://www.zooplus.pl/…/purina_veterinary_d…/urinary/543555

Ucieszymy się z każdej ilości. Serdecznie dziękujemy! 

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty Sopotkowa! 15.09.2019

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty Sopotkowa!

Już w niedzielę 15 września spotkajmy się wspólnie na terenie schroniska. Przyjdźcie poznać nasze zwierzaki, zwiedzić schronisko, porozmawiać o adopcji.

Na miejscu będą nasi pracownicy, wolontariusze oraz behawiorystki Black Cat i Joker – zoopsycholog • behawiorysta • trener psów oraz zoofizjoterapeutka Zdrowy Pupil rehabilitacja psów i kotów – wszyscy chętnie do porozmawiania o potrzebach psiaków i kociaków, świadomej adopcji oraz wsparciu dla zwierzaków.

Zapraszamy także do wsparcia naszych podopiecznych poprzez przyniesienie darów lub wsparcie schroniska datkiem na naszym Sopotkowym stoisku, gdzie znajdziecie moc gadżetów dla psów, kotów oraz opiekunów zwierzaków!

Nakarm psiaka i kociaka. 2019

Zwracamy się do Państwa o wsparcie naszych podopiecznych. 🐾🐾🐾 Na chwilę obecną nasze największe potrzeby to karma zarówno sucha jak i mokra – specjalistyczna jak i zwykła bytowa:
PSY:
-puszki Animonda GranCarno Sensitive (jagnięcina) oraz Animonda GranCarno Senior (wołowina, wołowina z jagnięciną)
-puszki karmy specjalistycznej : hypoallergic i gastro oraz gastro low fat
-puszki dla szczeniaków
-gastro i gastro low fat- karma sucha (na problemy z układem pokarmowym)
-hypoallergic (problemy skórne) firm Royal Canin, Eukanuba, Hill’s
-mobility karma sucha (na problemy ze stawami)
-karma sucha dla szczeniaków
KOTY:
-puszki dla kociąt ( Animonda)
-karma sucha dla kociąt ( np.Purina )
-karma mokra ( saszetki lub puszki ) – hypoallergic dla dorosłych
-karma sucha -hypoallergic dla dorosłych
-karma renal mokra i sucha ( na chore nerki)
KARMY ZWYKŁE/BYTOWE DLA PSÓW I KOTÓW: BOSCH, BRIT, PURINA LUB JOSERA ZAWSZE PRZYDAJĄ SIĘ KARMY DLA SENIORÓW.
Ww. karmy oraz akcesoria można nabyć w Trójmieście np. w sieciach zoologicznych ZOO Karina – markety zoologiczne oraz Maxi Zoo Polska – lub w internecie (www.zooexpress.pl i www.zooplus.pl). W imieniu naszych Zwierzaków z góry dziękujemy za okazane serce i za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć.
Dla osób, które pragną bezpośrednio wesprzeć finansowo nasze Schronisko Nr konta PKO BP/O Sopot: 80 1020 1853 0000 9102 00 10 14 85 tytułem „Darowizna na karmę” Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom! 🧡💛