Psy do adopcji

Scooby

 

  
 
Scooby (ur. 2017) jest średniej wielkości psem, pełnym werwy i energii jak na młodego psa przystało.
Zapewne większość pamięta bajkę Scooby-Doo, dzielnego i nietuzinkowego bohatera kreskówki. Nasz Scooby też taki jest! Wulkan energii i niesamowicie ciekawy świata. Odważny pies, któremu przeciwności są nie straszne.
Scooby jest przyjazny do ludzi, do innych zwierząt ostrożny. Uwielbia zabawę i wszelkiego rodzaju aktywności. Spacer jest okazją do wąchania i eksploracji terenu. Wszystko jest takie interesujące! Szukamy domu, który zapewni Scoobiemu to, czego potrzebuje.
 
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej: https://www.facebook.com/…/a.32881…/3288148051210062/…
 
Kalendarz charytatywny 2021!
Wesprzyj nasze sopotkowe zwierzaki datkiem, za który otrzymasz piękny kalendarz

 

Duszka

 

  
 
Duszka to nieduża sunia w średnim wieku (ur. 2015).
Duszka to sunia na początku nieśmiała, ale ten stan trwa tylko pierwszy spacer. Na następnym spotkaniu cieszy się i z przyjemnością wychodzi na wspólną wyprawę 💚
Duszka jest bardzo proludzka – mimo że na spacerze woli eksplorować, i nie jest typem rozdającym „buziaki”, to w boksie tuli się do człowieka i nie chce zostawać sama 😢Jednocześnie jest w tym wszystkim bardzo delikatna i spokojna 🐶
Duszka potrafi się też podekscytować – choć do znajomych psów jest raczej neutralna i unika spięć, to spotkanie np. z dzikiem pokazuje jej bardziej emocjonalne oblicze 🙂
Duszka to dobra sunia, która przy odpowiednim traktowaniu i szacunku będzie najlepszą przyjaciółką nowego Opiekuna 🐾
 
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej: https://www.facebook.com/…/a.32881…/3288148051210062/…
 
Kalendarz charytatywny 2021!
Wesprzyj nasze sopotkowe zwierzaki datkiem, za który otrzymasz piękny kalendarz

 

Kapsel

   

Kapsel to starszy, mały psiak, który bardzo potrzebuje człowieka.

Kapsel nie radzi sobie ze schroniskową rzeczywistością, kontakt z człowiekiem jest dla niego najważniejszy – gdy ten znika z horyzontu – chłopak smutnieje i wzywa człowieka.

Może ty zostaniesz jego nieodłącznym towarzyszem na jesień życia?

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej:

https://www.facebook.com/…/a.32881…/3288148051210062/…

fot. 

Suzi

Suzi – średniej wielkości, młoda (ur. 2018), pozytywna i pełna energii sunia.

Suzi to wspaniała suczka, kochająca ludzi. Jest, młoda i energiczna, wszędzie jej pełno. Kocha ludzi i wspólne spacery, do zwierząt ciekawska i raczej neutralna .
 
Szukamy dla niej domu który zapewni jej aktywności fizyczne i umysłowe, aby mogła spożytkować swoją energię na spacerach, zabawach i ćwiczeniach, oczywiście u boku własnego człowieka 🐾
 
Kto zdecyduje się zaadoptować Suzi, zyska wspaniałego przyjaciela na wiele lat 🙌
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej: http://www.schronisko.sopot.toz.pl/?page_id=5346

fot. Juwel Fotografia

Leo

Leo to średniej wielkości, dorosły (ur. 2015) pies. Psiak został oddany przez właściciela, który sobie z nim nie radził.

Leo jest psem pełnym energii, chętnie wychodzi na spacery i spędza czas z człowiekiem. Będzie wymagał pracy aby zbudować zaufanie i więź z opiekunem. W stosunku do zwierząt wybiórczy, ale nie nachalny. Powinien trafić do domu bez dzieci i raczej być zwierzęcym jedynakiem.

Leo potrzebuje cierpliwego Domu i doświadczonych opiekunów, którzy będą pracować z psem, nawiążą więź i zbudują zaufanie i szacunek.

Zachęcamy do poznania i adopcji Leo!

Fot. Jacek Stańczak

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, młody (ur. 2018) średni, czarny podpalany.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu w emocjach kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

Album adopcyjny: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=2601090619915812


Wydarzenie adopcyjne: https://www.facebook.com/events/167462723894182/

fot. Jacek Stańczak

Zaj [123/16]

Większy, około dziesięcioletni pies (ur. 2010), ma za sobą bagaż doświadczeń. Jest bardzo delikatny z natury, w niektórych sytuacjach bywa lękliwy, w innych podczas wielkiej radości – nie zawsze panuje nad swoimi emocjami. Przy tym wszystkim bardzo stara się być grzecznym psem. Bo nader wszystko ceni sobie kontakt z człowiekiem i bardzo o niego zabiega. 

To widać – Opiekun jest dla niego wszystkim! Na nim skupia swoją uwagę, dla niego pięknie wykonuje komendy, stara się go zadowolić. Dopiero uczy się ufać ludziom, dlatego wymaga socjalizacji i cierpliwego oswajania z nowym otoczeniem. Potrzebuje kochającej, bardzo doświadczonej, cierpliwej i jednocześnie stanowczej osoby. Przy odrobinie pracy i zaangażowania można zdobyć jego zaufanie a przez to najwierniejszego przyjaciela. Jeśli dom zapewni mu stabilność emocjonalną, to Zaj wszystko sobie poukłada. Potrzebuje jasnych i klarownych reguł oraz spokoju. 

Obecnie Zaj pilnie ćwiczy i spaceruje razem z innymi psami w ramach zajęć z Drużyną Jokera i radzi sobie bardzo dobrze, widać że wspólne ćwiczenia sprawiają mu przyjemność, jak każde aktywności które może spędzać z człowiekiem. 

Na pewno przyszły właściciel musi dać mu czas i nie zrażać się gorszymi dniami. W domu powinien być jedynakiem i nie powinien trafić do domu gdzie są małe dzieci. Przed adopcją wskazane są spacery zapoznawcze. 

Album adopcyjny Zaja: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1865007960190752

Wydarzenie adopcyjne Zaja: https://www.facebook.com/events/553412991683733/
 
 

Kuba [41/17]

 

Dotychczasowe życie naszego seniora Kuby (ur. 2006) nie było łatwe. Miał swojego pana , kogoś kto prawdopodobnie go kochał . Może nie miał miękkiej kanapy i miska nie zawsze była pełna. Ale obok był człowiek. Razem szli przez życie mimo że nie mieli dachu nad głową…  Tak, Kuba był psem bezdomnego. Jak długo, nie wiemy. Niestety życie potoczyło się nie tak jak obaj chcieli i zostali rozdzieleni. 

Jest psem średniej wielkości, który mimo wieku ma nadal żywiołową naturę. Z wielką chęcią wychodzi na spacery za to nie przepada za zabawą w zamkniętej przestrzeni typu wybieg. Kuba na spacerze musi zwiedzać świat, nie dla niego zabawa piłeczką czy aportowanie. W boksie zachowuje czystość i jest spokojnym psem. Nie przepada natomiast za niektórymi psami. Czy znajdzie swój dom, spokojny i stabilny kąt, swoją przystań po latach tułaczki?

Fot. Maksymilian Kacperski

Album adopcyjny Kuby: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1669418613083022

Czester [06/14]

Psiak w średnim wieku (ur. 2010) w typie jamnika, większych rozmiarów.  trafił do schroniska w czerwcu 2014r. Adoptowany, po jakimś czasie niestety wrócił do schroniska. Jaki jest Czester? To pies z charakterem, nie nadaje się do domu z dziećmi ani z innymi zwierzętami. Nie lubi dotykania swoich łapek i dosadnie potrafi to pokazać. 

Nasz jamniczek uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem. Jest bardzo żywiołowy i kontaktowy. Zawsze gotowy do zabawy, odważny i przyjazny. Czester ma chore nerki musi stale przyjmować karmę weterynaryjnej Renal. Jakiego opiekuna potrzebuje? Na pewno świadomego, który nie podda się i nie odda pieska kiedy pojawią się problemy. To pies z którym trzeba pracować, ale jesteśmy pewni, że za okazane serce, czas i cierpliwość, odwdzięczy się dożywotnią miłością.

Przed adopcją wskazane jest kilka spacerów zapoznawczych.

Album adopcyjny Czestera: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1470773559614196

Wydarzenie adopcyjne Czestera: https://www.facebook.com/events/126953138019867/

fotografia: Jacek Stańczak

Tekilla [38/16]

Tequilla [38/16], samica, biało brązowa w łaty, mc amstaff, 6-7 lat.


Tequila przebywa w domu tymczasowym ponad dwa lata. Prawdopodobnie, przyczyną Jej porzucenia przez opiekunów była choroba. Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. Więcej informacji i pełne badania neurologiczne u kierownika schroniska. Nie polecamy do kotów. Prosimy pamiętać, że schody są dla suni przeszkodą nie do pokonania,ona traci równowagę nawet na płaskim podłożu, nikt nie da rady wnosić i znosić kilka razy dziennie psa około 25 kg.
fotografia: Jacek Stańczak
 
 

Cerber [45/15]


Starszy (ur. 2008), większy pies. Cerber odwiedzającym schronisko może wydawać się niedostępny i agresywny ze względu na głośne “pohukiwanie” na przechodzące osoby – tak naprawdę to chłopak tylko wyraża swoje głośne niezadowolenie z braku spaceru i kontaktu z człowiekiem. Na widok znajomych osób jest pozytywny i otwarty, w momencie gdy wie że zbliża się spacer kręci z radości kółka w boksie.

Na spacerze maszeruje chętnie, do zwierząt jest nastawiony raczej neutralnie, a do schroniskowych kompanów ma wręcz anielską cierpliwość – gdy idzie z na spacer z wolontariuszami nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, nawet głośne “obelgi” od znajomych psów które pozostają w tym czasie w schronisku. 

Do nowo zapoznanych osób zachowuje dystans, ale szybko przełamuje pierwsze lody. Nie jest może fanem wylewnych czułości, ale widać ze czerpie radość ze wspólnego przebywania z człowiekiem. Chętnie nawiązuje kontakt, wpatrując się uważnie w człowieka i nasłuchuje co się do niego mówi swym nieklapniętym uchem :)

Cerber jest zaszczepiony i wykastrowany, mógłby zamieszkać w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu na niższych piętrach lub z windą. Przyjdź poznać Cerbera, podaruj starszemu psu prawdziwy dom na jesień życia!

Album adopcyjny Cerbera: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1876211545737060

Wydarzenie adopcyjne Cerbera: https://www.facebook.com/events/596080247423703/
fotografia: Jacek Stańczak