Psy do adopcji

Bajka [109/19]

Bajka [109/19], czarny krótki włos, biały krawacik, samica, 9 lat.
Bajka razem z siostrą Kroszką zamieszkały w schronisku po tym, jak była Opiekunka nie mogła dłużej się nimi zajmować. Bajka jest nieco odważniejsza. W pierwszych dniach była wycofana i zaskoczona nowym miejscem. Przez ciągłe życie w mieszkaniu świat zewnętrzny okazał się dla niej nowym, niezwykłym wyzwaniem – wiatr, trawa, niebo, inne zwierzęta i ludzie. Nowe zapachy, ruchy, wiele do poznania. Teraz Bajka jest wesołą sunią, podbiegającą wesoło do znanych ludzi. Lubi wskakiwać na kolanka, całować i być głaskaną. Czasem też lubi siąść obok i bioderkiem grzać się o człowieka. Bajka i Kroszka są ze sobą zżyte i – w miarę możliwości – serdecznie zachęcamy do wspólnej adopcji. <3 Prosimy o danie szansy Bajeczce na nowy, szczęśliwy dom.
fot. Jacek Stańczak

Kroszka [108/19]

Kroszka [108/19], czarna, krótki włos, samica, 9 lat.
Kroszka to siostra Bajki. Razem nagle zmieniły miejsce pobytu ze znanego mieszkania na schronisko. Na początku sunia niepokoiła się przebywaniem na świeżym powietrzu. Przyzwyczajona do zamkniętej przestrzeni nie wiedziała, że poza kanapą jest cały, wielki świat. Dreptała niespokojnie po wybiegu i z dużymi oczami podziwiała naturę. Kroszka teraz lubi wdrapać się na człowieka, dawać całusy i siedzieć blisko niego. Lubi być głaskana, ale gdy ma dosyć po prostu oddala się na niewielką odległość i w ciszy przycupnie. To kochana, spokojna sunia, która tylko potrzebuje szansy na dom na stałe. Kroszka i Bajka są ze sobą zżyte i – w miarę możliwości – serdecznie zachęcamy do wspólnej adopcji. <3
fot. Jacek Stańczak

Hera [107/19]

Hera [107/19], samica, w typie husky, brązowa, niebieskie oczęta, 4,5 roku.
Hera uwielbia kontakt z człowiekiem i jest bardzo wrażliwa. Praktycznie przy pierwszym spotkaniu mogą Państwo mieć szansę na podrapanie jej po kudłatym brzuszku. Hera zachowuje się chwilami jak szczeniak, uwielbia być na świeżym powietrzu i biegać. Szukamy dla niej bardzo aktywnego domu, który oprócz zapewnienia jej dużej dawki ruchu będzie miał czas na naukę komend i nauczy ją chodzenia na luźnej smyczy. Hera jest kochana psinką – kocha ludzi i nie ma problemu z innymi psami. Zapraszamy Państwa do schroniska celem poznania Hery.
fot. Jacek Stańczak

Michu [100/19]

Michu [100/19] – około 8 letni pies, samiec, w typie rottweilera.
Jest pewny siebie i zrównoważony. Lubi spędzać czas w towarzystwie ludzi. Zna podstawowe komendy i chętnie je wykonuje. Ładnie chodzi na smyczy. Jest lojalny, szybko się przywiązuje do osób które poświęcają mu czas. Ze względu na siłę i zdecydowany charakter Micha, nowy opiekun powinien być osobą spokojną i konsekwentną. Konieczne jest zapewnienie mu czasu na ćwiczenie zasad posłuszeństwa i nauczenie reguł panujących w domu. W warunkach schroniskowych, Michu dość gwałtownie reaguje na koty. fot. Jacek Stańczak

Fred [79/19]

Fred [79/19], samiec, jamnik, brązowy, 10 lat.


Fred to mały, uroczy jamnik, który miał swoich opiekunów. Niestety choroba przekreśliła szanse dalszej opieki nad psiakiem i tak trafił do schroniska. Freda nie da się nie lubić  – bardzo pragnie być blisko człowieka. Przez wzgląd na jego jamnikowatość należy uważać na jego długi kręgosłup i krótkie łapy. Fred nie lubi zostawać sam, ponieważ cierpi na lęk separacyjny, który objawia się donośnym szczekaniem – jak na takiego małego hauczaka. Szukamy nowego domu dla Fredzia, tym razem do końca jego futrzanych dni.

  fot. Jacek Stańczak

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, średni, czarny podpalany, 2 lata.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

fot. Jacek Stańczak

Maja [57/19]

Maja [57/19], samica, duża, czarna gładka sierść z białym kołnierzem, 2-3 lata.


Maja jest zwinną energiczną sunią, która straciła zaufanie do człowieka. Wystraszona nowym miejscem zdarzało się jej, że z leku próbowała gryźć. Na szczęście stawia małe kroki w odbudowywaniu pewności siebie. Jest dużym psem, młodym, który potrzebuje czasu dla siebie. Stabilność i poczucie bezpieczeństwa będą jednymi z kluczowych elementów, aby Maja mogła pokazać, że jedyne czego potrzebuje to szansa na nowy dom.

fot. Jacek Stańczak

Zenobia [24/19]

Zenobia [24/19], samica, mc, ruda, futerko baranek, około 1,5 roku.
Zenobia miała ciężkie początki w schronisku. Zgubiła się komuś, później ciężko pochorowała i musiała walczyć o swoje zdrowie. Po ponad miesiącu dopiero można było ją wypuścić do pawilonów zewnętrznych. Z powodu tak stresującego startu Zenobia jest wylękniona otoczeniem. Potrzebuje łagodnej ręki, spokoju i cierpliwości. Do zaufanych osób łasi się, całuje. Na wybiegu jest bardzo zwinna i nadawałaby się na Agility Show lub zajęcia z frisbee. Do osób, która uważa za zagrożenie warczy i atakuje. Prosimy o przemyślane decyzje adopcji. Zenobia potrzebuje stabilności i spokoju, który zagwarantuje jej poczucie bezpieczeństwa.
fot. Jacek Stańczak

Ariel [23/19]

Ariel [23/19], samiec, mc, rudy, mały, około 6-7lat.
Siwo nosy Ariel był wylękniony, obserwował z dozą strachu otoczenie. Kulił się, gdy sięgaliśmy ręką, aby zapiąć go na smycz. Bardzo bał się ludzi, podejrzewamy, że mogła go spotkać krzywda ze strony człowieka. Szelki były dla niego stworzone, aby mniej ciągnąć na smyczy. Wybieg to idealne dla niego miejsce, aby w swoim tempie obniuchał drzewo czy kamyk. Niekiedy uda się go nakręcić na zabawę, wtedy wesoło i donośnie szczeka. Po skończonym spacerze już bez problemu pozwala zapiąć się na smycz – kiedyś kończyło się to godzinnym maratonem w kółko. Cierpliwość i czas poświęcony Arielowi odwzajemnia cichą wdzięcznością. Piesek może jeszcze podchodzić ostrożnie do obcego, ale zaufanie jest coraz większe i wierzymy, że kiedyś znajdzie dla siebie swojego człowieka.
 
fot. Jacek Stańczak

Sylwester [1/19]

Sylwester [1/19], samiec, owczarek niemiecki, lewe ucho oklapnięte, około 5 lat.
Sylwester to piękny, mądry i przyjacielski psiak. Zna komendy “siad”, “łapa” i “leżeć”, jest kontaktowy i po prostu fantastyczny. Lubi być głaskany, spędzać czas z człowiekiem. Czy ktoś z Państwa nie chciałby tego kłapoucha przygarnąć? Zapraszamy do Schroniska.
 
fotografia: Jacek Stańczak