Psy do adopcji

Fanta [129/19]

Fanta [129/19] sunia, około 3 lat. Młoda, wesoła, żywiołowa dziewczyna szuka domu, w którym będzie miała wystarczającą dawkę ruchu. Fanta jest czyścioszkiem nie brudzi i nie niszczy w boksie. Na spacerze tryska z niej energia chce biegać i bawić się. Fanta zna też podstawowe komendy i bardzo chętnie je wykonuje. Do poprawienia jest chodzenie na smyczy gdyż energia bierze górę i Fanta dosyć mocno ciągnie. W kontaktach z psami bywa różna za to ludzi kocha nad życie. Przy spotkaniu z Fantą dostajemy niej ogromna dawkę miłości i radości, której trudno się oprzeć. :-) Zapraszamy na zapoznanie z Fantą.
fot. Jacek Stańczak

Barry [130/19]

Barry [130/19] jest około 2 letnim radosnym, żywiołowym i trochę nie okrzesanym psiakiem. Bardzo kocha ludzi i lgnie do nich. Barry uczy się komend i spokojnego chodzenia na smyczy. Jak na razie wszędzie bardzo się spieszy. Barry nie lubi małych zwierząt. Zapraszamy na zapoznanie z Barrym.
fot. Jacek Stańczak

Biszkopt [122/19]

Biszkopt [122/19], samiec, mieszaniec, średni, biało kremowy, około 7 lat.
Biszkopt, jak samo jego imię wskazuje, jest słodkim psem. To kontaktowy psiak, który lubi towarzystwo ludzi oraz ceni sobie ich jako przewodników. Jest delikatny charakterem i łagodny. Na inne pieski nie reaguje. Towarzyski, lubi spacery, a na smyczy chodzi bardzo ładnie. Biszkopcik zwraca uwagę na siebie swoim wiecznym uśmiechem na pyszczku oraz ślicznym kremowym umaszczeniem. Zapraszamy Państwa do poznania Biszkopcika, być może zagości u kogoś z Państwa w sercu a tym samym i w domu?

Kubuś [121/19]

Kubuś [121/19], samiec, średni, biszkoptowy, około 1,5 roku.
Kubuś po przybyciu do schroniska był wycofany i nieufny. Każdy krok stawiał ostrożnie, każdy dźwięk przyprawiał go o szybsze bicie serca. Nie raz zatrzymywał się nieruchomo sparaliżowany strachem nie chcąc iść gdziekolwiek. A teraz? Inny pies! Wesoły, proszący o spacery i pieszczoty. Kubuś, gdy upatrzy sobie człowieka, jest wpatrzony w niego jak w obraz, jest przykładem, że czas jest potrzebny, aby piesek mógł się otworzyć i zaufać . Zapraszamy do poznania kremowego Kubusia.
fot. Jacek Stańczak

Misia [120/19]

Misia [120/19], samica, średnia, czarna podpalana, około roku.
Misia, gdy do nas trafiła była lekko przestraszona nowym miejscem… Lęk trwał króciutko i szybko zaczęła zabiegać o uwagę człowieka. Misia jest żywiołowa, przyjacielska, i bardzo wpatrzona w człowieka. Nie do końca znosi towarzystwo innych psów, trzeba wtedy po prostu dać jej czas żeby się wyciszyła. Poza tym bardzo lubi być przytulana i głaskana, obejmuje łapkami prosząc, aby wyjść z nią na spacer i pogłaskać. Zapraszamy do poznania Misi, jej tylko jest potrzebny troskliwy Opiekun do szczęścia.
fot. Jacek Stańczak

Stasiu [112/19]

Stasiu [112/19], samiec, średni, brązowy podpalany, około 12 lat.
Stasiu to kochany starszy pan – niedowidzący i niedosłyszący. Jest łagodny, cichy i nie ciągnie specjalnie na smyczy, niemalże wcale. Podobają mu się nieśpieszne, spokojne spacery, gdzie może rozprostować łapy i powęszyć. Pieszczotliwie nazywamy go Sarenką przez wzgląd na kolor sierści i długie łapki. To uroczy senior, który lubi być głaskany, dzieli się całusami. Bylibyśmy szczęśliwi wiedząc, że jesień życia spędzi w nowym kochającym domu. Zapraszamy serdecznie do poznania Stasia.  
fot. Jacek Stańczak

Bajka [109/19]

Bajka [109/19], czarny krótki włos, biały krawacik, samica, 9 lat.
Bajka razem z siostrą Kroszką zamieszkały w schronisku po tym, jak była Opiekunka nie mogła dłużej się nimi zajmować. Bajka jest nieco odważniejsza. W pierwszych dniach była wycofana i zaskoczona nowym miejscem. Przez ciągłe życie w mieszkaniu świat zewnętrzny okazał się dla niej nowym, niezwykłym wyzwaniem – wiatr, trawa, niebo, inne zwierzęta i ludzie. Nowe zapachy, ruchy, wiele do poznania. Teraz Bajka jest wesołą sunią, podbiegającą wesoło do znanych ludzi. Lubi wskakiwać na kolanka, całować i być głaskaną. Czasem też lubi siąść obok i bioderkiem grzać się o człowieka. Bajka i Kroszka są ze sobą zżyte i – w miarę możliwości – serdecznie zachęcamy do wspólnej adopcji. <3 Prosimy o danie szansy Bajeczce na nowy, szczęśliwy dom.
fot. Jacek Stańczak

Kroszka [108/19]

Kroszka [108/19], czarna, krótki włos, samica, 9 lat.
Kroszka to siostra Bajki. Razem nagle zmieniły miejsce pobytu ze znanego mieszkania na schronisko. Na początku sunia niepokoiła się przebywaniem na świeżym powietrzu. Przyzwyczajona do zamkniętej przestrzeni nie wiedziała, że poza kanapą jest cały, wielki świat. Dreptała niespokojnie po wybiegu i z dużymi oczami podziwiała naturę. Kroszka teraz lubi wdrapać się na człowieka, dawać całusy i siedzieć blisko niego. Lubi być głaskana, ale gdy ma dosyć po prostu oddala się na niewielką odległość i w ciszy przycupnie. To kochana, spokojna sunia, która tylko potrzebuje szansy na dom na stałe. Kroszka i Bajka są ze sobą zżyte i – w miarę możliwości – serdecznie zachęcamy do wspólnej adopcji. <3
fot. Jacek Stańczak

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, średni, czarny podpalany, 2 lata.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

fot. Jacek Stańczak

Maja [57/19]

Maja [57/19], samica, duża, czarna gładka sierść z białym kołnierzem, 2-3 lata.


Maja jest zwinną energiczną sunią, która straciła zaufanie do człowieka. Wystraszona nowym miejscem zdarzało się jej, że z leku próbowała gryźć. Na szczęście stawia małe kroki w odbudowywaniu pewności siebie. Jest dużym psem, młodym, który potrzebuje czasu dla siebie. Stabilność i poczucie bezpieczeństwa będą jednymi z kluczowych elementów, aby Maja mogła pokazać, że jedyne czego potrzebuje to szansa na nowy dom.

fot. Jacek Stańczak