Psy do adopcji

Dziki

Dziki jest starszym (ur. 2007) psem, który wiele przeszedł, jego życie zmieniło się dwa lata temu, można powiedzieć, że dostał nową szansę i nowe życie, lecz do pełni szczęścia brakuje tylko jednego – wspaniałego, wyrozumiałego i spokojnego domu. Dziki uwielbia spacery, ma sporą grupę fanów, jest przeuroczym i pięknym psem. 

Wciąż jest dość lękliwy, jednak patrząc na jego życie, to ogromny sukces, że ten 13-letni pies zaczął funkcjonować prawie normalnie. Dziki potrzebuje spokojnego domu, zrównoważonego opiekuna, który zrozumie jego charakter oraz potrzeby. Dziki nie przebywa w zatłoczonych miejscach, pierwszy raz jechał samochodem kilka tygodni temu i zniósł podróż idealnie. 

Dotychczasowe życie spędził w boksie oraz budzie, dopiero od niedawna wychodzi na spacery do lasu, dlatego każda zmiana w życiu Dzikiego musi być wprowadzana rozsądnie i z ogromną dozą cierpliwości i spokoju. Do dzisiaj Dziki reaguje na znane sobie osoby z lekkim lękiem, należy do niego podchodzić powoli, a w kontakcie trzeba być spokojnym i zrównoważonym. Po chwili, kiedy Dziki poczuje się bezpieczniej, potrafi leżeć na posłaniu godzinami ze swoją ulubioną wolontariuszką, uwielbia głaskanie po głowie oraz czesanie. 

Na inne psy nie reaguje najlepiej, jest to najprawdopodobniej spowodowane strachem, natomiast kotów bardzo się boi. 

Album adopcyjny Dzikiego: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=3220901121268089

Wydarzenie adopcyjne Dzikiego: https://www.facebook.com/events/151477468848728/

Teddy

Teddy (ur. 2018) to młody, średniej wielkości, nieco nieśmiały psiak. Na początku nieco wycofany, szybko przekonuje się do nowych osób i domaga się przytulania i mizianek. Do innych zwierzaków ciekawski i pozytywny, ale potrafi być także asertywny w sytuacji podbramkowej. Zachęcamy do pozniania Teddyego, niech nie spędza młodości za kratami! Fot. Jacek Stańczak

Dżeki

Dżeki to młody (ur. 2017), większy i pozytywny pies.
Jego początki w schronisku nie były łatwe – bał się mężczyzn, gwałtownych ruchów oraz ręki – co sugeruje że nie miał zbyt szczęśliwej młodości… Po trudnych początkach przełamał się i zaufał człowiekowi, chętnie wychodzi na spacery i domaga się ich od wolontariuszy głośnym szczekaniem. Osoby które zna i polubił – wita merdaniem ogona i szczekaniem, skakaniem i lizaniem po rękach (których tak się wcześniej bał). Na spacerach na początku mocno ciągnie, ale jest to do wypracowania. Do zwierząt ma generalnie pozytywny stosunek, nie miałby raczej problemu aby zamieszkać np. ze stabilną sunią. Potrzebuje jeszcze trochę czasu aby się przełamać, ale w cierpliwym domu z odpowiedzialnym i spokojnym opiekunem rozpocznie z pewnością z radością życie na nowo.
Fot. Jacek Stańczak
 

Nosek

Nosek (ur. 2017) to mały młody psiak o charakterystycznym nosku, czekający na cierpliwy i wyrozumiały dom. Nosek potrzebuje czasu aby zaufać (szczególnie boi się mężczyzn – niestety obawiamy się że miał przykre przygody).
Na spacerach z ulubionymi wolontariuszkami ładnie maszeruje, jest bardzo łagodny i uwielbia się przytulać. Bardzo otwarty w stosunku do innych zwierzaków, można wręcz powiedzieć że kocha inne psiaki. Pies wymagający cierpliwego i spokojnego opiekuna, który da Noskowi czas i zrozumie jego lęki i potrzeby – dzięki czemu Nosek w przyszłości nabierze pewności siebie dzięki wsparciu swojego człowieka.
Fot. Jacek Stańczak

Cudak

Cudak (ur. 2007) – jest cudny, prawda? To spokojny, starszy psiak. Na świeżym powietrzu spaceruje powoli, delektując się otaczającym go światem – liście i drzewa nie mogą zostać pominięte. Jednak pod koniec, jak już się rozhula, żwawo przeskakuje napotkane po drodze gałązki.
Jest przyjazny dla człowieka, lgnie do niego i oczekuje pieszczot. Cudak będzie idealnym kompanem dla osób spokojnych, ceniących beztroskie, powolne spacery.
Fot. Jacek Stańczak

Miki

Miki (ur. ok 2015) jest dużym psem o bardzo wesołym usposobieniu. Energia go rozpiera, chce być wszędzie w jednej chwili. Nie przepada za innymi psami, ma za to hobby – bardzo chętnie goni samochody. Jest to pies inteligentny, szybko się uczy i sprawnie wykonuje komendy. Skupia się na przewodniku. Jednocześnie jest dość silny, co można odczuć w czasie spacerów. Miki, może nie jest drobny jak jego bajkowy imiennik Myszka Miki, jednak na pewno tak samo skradnie serca wielu. Potrzebuje jedynie szansy!
Fot. Jacek Stańczak

Niko

Niko, rok urodzenia 2014, jest dużym mieszańcem, jednak w jego wyglądzie i zachowaniu dostrzegalna jest przewaga rasy Alaskan Malamut.
To pies wyjątkowo towarzyski, silnie nastawiony na kontakt z człowiekiem. Uwielbia głaskanie i pieszczoty, o które bardzo zabiega. I jak odmówić tym proszącym oczkom? Pies wymaga jednak postawienia odpowiednich granic, więc opiekun powinien potrafić wykazać się asertywnością. To bardzo inteligentny i pojętny pies, rozumie oczekiwania i polecenia opiekuna. Jest silny, uwielbia i potrzebuje długich spacerów. Z pewnością jest to idealny przyjaciel dla osoby ceniącej sobie aktywność.
W schronisku wykazuje przyjacielskie nastawienie do niektórych psów, mijających jego boks, jednak zaskoczony na spacerze przez innego psa potrafi natychmiast zareagować. Niko szuka domu i swojego opiekuna na lata.
Fot. Jacek Stańczak

Lusia

Lusia jest czarną, pięcioletnią suczką w typie psa niskopodłogowego. Niedawno miała młode, które szczęśliwie znalazły domy. Teraz, gdy matka jest spokojna o losy potomków – czas na nią.
Lusia to pozytywna suczka, lgnąca do człowieka i domagająca się pieszczot. Na wybiegu czuje się jak ryba w wodzie, ale fotel też będzie jej ulubionym miejscem.
Czarne psy mają trudniej ze znalezieniem domów, także nie pozwólmy Lusi zostać zbyt długo w schronisku! 
Fot. Jacek Stańczak
 

Sonia [154/19]

Sonia jest przesympatyczną młodą (ur. 2019) sunią, chcącą przede wszystkim znaleźć dobry i kochający dom, w którym poczuje się bezpiecznie.

Nasza schroniskowa Sonia łaknie kontaktu z człowiekiem, jednak jest dość nieśmiała i z początku potrzebuje czasu by zdobyć zaufanie. 

Pieszczotliwa, uwielbia się bawić, chętnie wchodzi w interakcje z innymi psiakami. Z radością chodzi na spacery, jest to dla niej czas kiedy może pozwolić sobie na poznawanie otoczenia.

Album adopcyjny: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=3075265062498363

Misia [140/19]

Misia [140/19], samica, średnia, brązowo podpalana, około 3 lat.
Misia jest jeszcze zbyt wystraszona schroniskiem. Po stracie domu potrzebuje czasu dla siebie, aby poukładać sobie swoje futrzane sprawy. Wychodzi na spacery, jednak jeszcze przejawia tendencje do chęci ucieczki. Misia to wycofana i przestraszona sunia, mimo to prosimy o danie jej szansy. Wystarczy, że znów nauczy się ufać człowiekowi, a odda mu swoje serce.  <3 fot. Jacek Stańczak

Niura [142/19]

Niura to młoda (ur. 2019) suczka w typie owczarka belgijskiego Malinois, ale przepiękne umaszczenie jest tylko dodatkiem do jej charakteru. To wyjątkowa sunia, choć bardzo wymagająca – ma duży temperament, nad którym trzeba pracować. 

Niura to wulkan energii – ale przy dobrym prowadzeniu, będzie posłusznym i oddanym psem, jednak musi się jeszcze wiele nauczyć. To pies stworzony do pracy. Dlatego poszukujemy dla Niury doświadczonego domu i opiekuna. Opiekuna, który będzie w stanie zapewnić jej dużo ruchu, najlepiej połączonego z wysiłkiem umysłowym. Byłaby najlepszą towarzyszką dla ludzi bardzo aktywnych. Niura zakończyła z powodzeniem rehabilitację po złamaniu kończyny. Uwielbia mizianie i zabawę. W schronisku staramy się zapewnić jej jak najlepsze warunki, ale prawdziwego domu nie zastąpimy.

Albumy adopcyjny: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=2946182348739969

fot. Jacek Stańczak

Barry [130/19]

Barry [130/19] jest młodym (ur. 2019), radosnym, żywiołowym i trochę nie okrzesanym psiakiem. Bardzo kocha ludzi i lgnie do nich. Barry uczy się komend i spokojnego chodzenia na smyczy – z czasem idzie mu to coraz lepiej. Brał też kilkakrotnie udział w spacerach socjalizacyjnych po mieście z ekipą wolontariuszy, gdzie z każdym spacerem coraz bardziej przyzwyczajał się do miejskiego szumu. Zapraszamy na zapoznanie z Barrym.

Album adopcyjny: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=2851081511583387

fot. Jacek Stańczak

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, młody (ur. 2018) średni, czarny podpalany.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu w emocjach kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

Album adopcyjny: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=2601090619915812


Wydarzenie adopcyjne: https://www.facebook.com/events/167462723894182/

fot. Jacek Stańczak

Bubu [141/18]

Psiak w średnim wieku (ur. 2012). Niech Państwa nie zmyli delikatna siwizna na jego nosku. Bubu zdobył medal na Zoo Karina Dog Race, brał udział w dogtrekkingu. Ma wielkie serce do ukochanych ludzkich przyjaciół. Gdy tylko mija się jego boks szczekaniem domaga się wyjścia na spacer. Co więcej brał udział w fotosesji do Premiera Kalendarzy Sopotkowa na rok 2020 razem z drużyną Białe Lwy. 

To fajny psiak i bylibyśmy szczęśliwi, gdyby znalazł się dla niego Opiekun, z którym wspólnie mógłby spędzać czas na świeżym powietrzu czy wypoczywając wspólnie na kanapie podczas relaksu.

Album adopcyjny Bubu: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=2248376775187200

Wydarzenie adopcyjne Bubu: https://www.facebook.com/events/195541587697339/

fotografia: Maks Kacperski

Zaj [123/16]

Większy, około dziesięcioletni pies (ur. 2010), ma za sobą bagaż doświadczeń. Jest bardzo delikatny z natury, w niektórych sytuacjach bywa lękliwy, w innych podczas wielkiej radości – nie zawsze panuje nad swoimi emocjami. Przy tym wszystkim bardzo stara się być grzecznym psem. Bo nader wszystko ceni sobie kontakt z człowiekiem i bardzo o niego zabiega. 

To widać – Opiekun jest dla niego wszystkim! Na nim skupia swoją uwagę, dla niego pięknie wykonuje komendy, stara się go zadowolić. Dopiero uczy się ufać ludziom, dlatego wymaga socjalizacji i cierpliwego oswajania z nowym otoczeniem. Potrzebuje kochającej, bardzo doświadczonej, cierpliwej i jednocześnie stanowczej osoby. Przy odrobinie pracy i zaangażowania można zdobyć jego zaufanie a przez to najwierniejszego przyjaciela. Jeśli dom zapewni mu stabilność emocjonalną, to Zaj wszystko sobie poukłada. Potrzebuje jasnych i klarownych reguł oraz spokoju. 

Obecnie Zaj pilnie ćwiczy i spaceruje razem z innymi psami w ramach zajęć z Drużyną Jokera i radzi sobie bardzo dobrze, widać że wspólne ćwiczenia sprawiają mu przyjemność, jak każde aktywności które może spędzać z człowiekiem. 

Na pewno przyszły właściciel musi dać mu czas i nie zrażać się gorszymi dniami. W domu powinien być jedynakiem i nie powinien trafić do domu gdzie są małe dzieci. Przed adopcją wskazane są spacery zapoznawcze. 

Album adopcyjny Zaja: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1865007960190752

Wydarzenie adopcyjne Zaja: https://www.facebook.com/events/553412991683733/
 
 

Kuba [41/17]

Dotychczasowe życie naszego seniora Kuby (ur. 2006) nie było łatwe. Miał swojego pana , kogoś kto prawdopodobnie go kochał . Może nie miał miękkiej kanapy i miska nie zawsze była pełna. Ale obok był człowiek. Razem szli przez życie mimo że nie mieli dachu nad głową…  Tak, Kuba był psem bezdomnego. Jak długo, nie wiemy. Niestety życie potoczyło się nie tak jak obaj chcieli i zostali rozdzieleni. 

Jest psem średniej wielkości, który mimo wieku ma nadal żywiołową naturę. Z wielką chęcią wychodzi na spacery za to nie przepada za zabawą w zamkniętej przestrzeni typu wybieg. Kuba na spacerze musi zwiedzać świat, nie dla niego zabawa piłeczką czy aportowanie. W boksie zachowuje czystość i jest spokojnym psem. Nie przepada natomiast za niektórymi psami. Czy znajdzie swój dom, spokojny i stabilny kąt, swoją przystań po latach tułaczki?

Album adopcyjny Kuby: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1669418613083022

Czester [06/14]

Psiak w średnim wieku (ur. 2010) w typie jamnika, większych rozmiarów.  trafił do schroniska w czerwcu 2014r. Adoptowany, po jakimś czasie niestety wrócił do schroniska. Jaki jest Czester? To pies z charakterem, nie nadaje się do domu z dziećmi ani z innymi zwierzętami. Nie lubi dotykania swoich łapek i dosadnie potrafi to pokazać. 

Nasz jamniczek uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem. Jest bardzo żywiołowy i kontaktowy. Zawsze gotowy do zabawy, odważny i przyjazny. Czester ma chore nerki musi stale przyjmować karmę weterynaryjnej Renal. Jakiego opiekuna potrzebuje? Na pewno świadomego, który nie podda się i nie odda pieska kiedy pojawią się problemy. To pies z którym trzeba pracować, ale jesteśmy pewni, że za okazane serce, czas i cierpliwość, odwdzięczy się dożywotnią miłością.

Przed adopcją wskazane jest kilka spacerów zapoznawczych.

Album adopcyjny Czestera: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1470773559614196

Wydarzenie adopcyjne Czestera: https://www.facebook.com/events/126953138019867/

fotografia: Jacek Stańczak

Tekilla [38/16]

Tequilla [38/16], samica, biało brązowa w łaty, mc amstaff, 6-7 lat.
Tequila przebywa w Schronisku dla zwierząt w Sopocie „Sopotkowo” ponad dwa lata. Prawdopodobnie, przyczyną Jej porzucenia przez opiekunów była choroba. Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. Więcej informacji i pełne badania neurologiczne u kierownika schroniska. Nie polecamy do kotów. Prosimy pamiętać, że schody są dla suni przeszkodą nie do pokonania,ona traci równowagę nawet na płaskim podłożu, nikt nie da rady wnosić i znosić kilka razy dziennie psa około 25 kg.
fotografia: Jacek Stańczak

Cerber [45/15]


Starszy (ur. 2008), większy pies. Cerber odwiedzającym schronisko może wydawać się niedostępny i agresywny ze względu na głośne “pohukiwanie” na przechodzące osoby – tak naprawdę to chłopak tylko wyraża swoje głośne niezadowolenie z braku spaceru i kontaktu z człowiekiem. Na widok znajomych osób jest pozytywny i otwarty, w momencie gdy wie że zbliża się spacer kręci z radości kółka w boksie.

Na spacerze maszeruje chętnie, do zwierząt jest nastawiony raczej neutralnie, a do schroniskowych kompanów ma wręcz anielską cierpliwość – gdy idzie z na spacer z wolontariuszami nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, nawet głośne “obelgi” od znajomych psów które pozostają w tym czasie w schronisku. 

Do nowo zapoznanych osób zachowuje dystans, ale szybko przełamuje pierwsze lody. Nie jest może fanem wylewnych czułości, ale widać ze czerpie radość ze wspólnego przebywania z człowiekiem. Chętnie nawiązuje kontakt, wpatrując się uważnie w człowieka i nasłuchuje co się do niego mówi swym nieklapniętym uchem :)

Cerber jest zaszczepiony i wykastrowany, mógłby zamieszkać w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu na niższych piętrach lub z windą. Przyjdź poznać Cerbera, podaruj starszemu psu prawdziwy dom na jesień życia!

Album adopcyjny Cerbera: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1876211545737060

Wydarzenie adopcyjne Cerbera: https://www.facebook.com/events/596080247423703/
fotografia: Jacek Stańczak