Psy do adopcji

Malwa szuka DT docelowo DS…

Malwa – młoda (ur. 01.2020) i zjawiskowo piękna sunia w typie Border collie czeka na kochający dom!

Malwa przyjechała do nas pod koniec sierpnia i dała się poznać jako wrażliwy i łagodny pies, ukierunkowany na współpracę z człowiekiem. Kocha swoich schroniskowych opiekunów, uwielbia być blisko i się przytulać.

Stabilna, bystra, ładnie chodzi na smyczy. Na spacerach ostrożna, spokojnie sobie węszy.
Ponieważ trochę już przeszła w życiu, wydaje się nieco zdystansowana. Z doświadczenia wiemy jednak, że to kwestia czasu, aby ujawniła się jej borderkowo natura: temperament i wesołe usposobienie.

Mamy poważne przypuszczenia, że w domu kanaping i głaski będą jej ulubionym zajęciem 😉 Jednak Malwa potrzebuje zrzucić kilka kilogramów, dlatego szukamy domu aktywnego. Jej rasa nie pozostawia złudzeń – z czasem na pewno geny dadzą o sobie „skocznie” znać.

Malwa nie przejawia agresji wobec innych psów, ale w kaszę dmuchać sobie też nie pozwala!

Jakiego domu szuka Malwa:

👉 Aktywnego, świadomego potrzeb psa w typie rasy Border collie (wymaga ruchu, zajęć intelektualnych, rozrywek i ciągłych szkoleń)

👉 Nastawionego na pracę z psem, pełnego empatii dla zwierzęcia po przejściach

👉 Liczącego się z kosztami pielęgnacji psa o długiej sierści oraz kosztami potencjalnych szkoleń

Ze względu na toczące się w sprawie Malwy postępowanie po odebraniu z interwencji, szukamy dla suni domu tymczasowego – który docelowo zostanie domem stałym po zakończeniu postępowania.

Frida szuka DT docelowo DS…

Frida – młoda (ur. 2017), większa
sunia o czarnym umaszczeniu i pozytywnym charakterze.

Frida kocha kontakt z ludźmi, w boksie i na wybiegu cały czas wypatruje człowieka. Wyjście na spacer z wolontariuszami to ogromna radość i szczęście dla suni.

Na spacerze grzeczna, ładnie chodzi na smyczy, eksploruje. Do psów i kotów raczej neutralna.

Szukamy dla suni domu, w którym w końcu otrzyma osobistą opiekę i miłość. Opiekuna z którym będzie mogła spędzać czas zarówno w domu jak i na wspólnych długich spacerach 🙂

Ze względu na toczące się w sprawie Fridy postępowanie po odebraniu z interwencji, szukamy dla suni domu tymczasowego – który docelowo zostanie domem stałym po zakończeniu postępowania.

Zapraszamy na wspólny spacer z Fridą, ta wspaniała sunia zasługuje na najlepszy dom.

Przyjdź, pokochaj, adoptuj! 💚

Dolly

Dolly – młoda (ur. 2020), duża sunia w typie owczarka.
Dolly trafiła do nas w wyniku interwencji z kilkoma innymi psami.
Mimo całościowego zaniedbania od razu było wiadomo że jest to wspaniała psina. Dzięki pomocy wolontariuszki Magdy z Na Psi urok po zabiegach pielęgnacyjnych szybko wypiękniała w oczach, a dzięki wspólnej pracy powoli otworzyła się dla pracowników i wolontariuszy, z którymi chętnie wychodzi na spacer.
Dolly jest jeszcze trochę nieśmiała wobec nowych osób, ale przy odpowiedniej komunikacji szybko otwiera się na nowe znajomości i obdarowuje na powitanie soczystymi całusami.
Na spacerach woli spokojnie eksplorować niż skupiać się na kontakcie z opiekunem, na smyczy chodzi ładnie.
Dolly poszukuje spokojnego domu pełnego miłości i
zrozumienia.
Ze względu na prowadzone postępowanie po interwencji, Dolly obecnie poszukuje domu tymczasowego, który po zakończeniu sprawy może zostać docelowo domem
stałym.

Inka

Inka to nieduża sunia w średnim wieku.

Inka jest bardzo delikatna i niepewna w kontaktach z nowymi osobami. Potrzebuje dużo czasu by komuś zaufać i wyjść np.na wspólny spacer. Po wielu miesiącach pracy otworzyła się i obdarzyła mnie zaufaniem wybranych pracowników i wolontariuszy na tyle, że ostatnio już sama wskakuje na kolana i czeka na głaskanie, drapanie brzuszka.

Uwielbia las i nowe trasy, eskploruje bardzo dużo, każda nowa flora w lesie musi być poznana. Na początku na spacerach uciekała przed każdym złamaniem gałązki w lesie, a teraz nawet doroczne wyścigi samochodowe w pobliżu schroniska nie zrobiły na niej większego wrażenia.

Inka potrzebuje opiekuna zdecydowanego i przede wszystkim cierpliwego, który pokaże jej że swiat nie musi byc az tak przerażający. Szukamy domu cierpliwego, idealnie w pobliżu lasu/parku, gdzie mogłaby dalej eksplorować i żwawo biegać oraz skakać przez leśne przeszkody.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi (KLIKNIJ TU) oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej (KLIKNIJ TU).

fot. Juwel Fotografia

Fina

Fina to młoda (ur. 2017), nieduża, lękowa sunia. Trafiła do schroniska kilka miesięcy temu jako przerażona i dzika psina. Ciężka i wytrwała praca wolontariuszy i wsparcie pracowników pozwoliły poczynić znaczne postępy w socjalizacji Finy.
Fina obecnie wychodzi na spacery z kolejnymi wolontariuszami, nie ucieka w popłochu przez nowymi osobami (chociaż potrafi jasno komunikować że nie jest jeszcze gotowa na kontakt z nową osobą), zamieszkuje też obecnie z inną sunią Sonią, z którą koegzystuja bez strachu i awantur.
Aby poczynić dalsze kroki w socjalizacji, Fina potrzebuje domu i opiekuna. Domu najlepiej doświadczonego w pracy z psiakami lękowymi, spokojnego, w którym miałaby swój kącik – idealnie z kennelem lub inną materiałową budką, w której mogłaby odpoczywać.
Opiekuna cierpliwego, delikatnego, ale i stanowczego w razie potrzeby – poprawna komunikacja, spokój i rutyna to dla Finy podstawowe potrzeby.
Szukamy więc domu raczej na uboczu niż centrum miasta, aby Fina mogla spokojnie odbywać spacery bez spotykania co chwilę obcych osób i zwierząt. Fina może zamieszkać ze spokojną sunią lub psiakiem, idealnie o dobrych kompetencjach społecznych – aby rezydent/rezydentka mogli być dla Finy przewodnikiem.
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej:

Tiger

Tiger to około 8-letni pies w typie owczarka niemieckiego.
Jego historia należy do smutnych i trudnych. Stracił dom już trzy razy 😞

Na początku był dom z dziećmi i dwoma yorkami. Tiger większość dnia spędzał na dworze, niestety na łańcuchu. Gdy trafił do Sopotkowa po raz pierwszy, nie umiał nawet chodzić na smyczy. W schronisku, dzięki pracy z wolontariuszami, z czasem zdobył tę umiejętność. Dodatkowo zaczął trenować podstawowe komendy, wykazując się przy tym niesamowitą bystrością i posłuszeństwem. Jednocześnie mogliśmy zauważyć jak wielką frajdę sprawiały treningi!

Drugi dom Tigera nie był na długo – po kilku tygodniach od adopcji, został oddany ze względu na obronę domu/domowników.
Po powrocie do schroniska nadal ćwiczył z wolontariuszami posłuszeństwo. Uczestniczył również w biegu na rzecz schroniska w Parku Reagana, ale największym jego sukcesem był udział w zawodach Rally-O w Ergo Arenie, podczas których nasz chłopak bardzo się wyróżnił! Treningi dla Tigera to wielka radość!

W trzecim (ostatnim) domu Tiger był ponad rok. Wszystko wskazywało na to, że będzie to jego docelowy dom. W końcu jak to mówią: „do trzech razy sztuka”.
Niestety, ponownie został oddany ze względu na obronę domowników.
Po kolejnym powrocie do Sopotkowa, Tiger przez długi czas czekał na poprzedniego właściciela, z którym zdążył się zżyć. Ciepłe, wygodne łóżko, zamienił znów na schroniskowy boks 😣

Tiger to psiak z trudną przeszłością.
Mimo to widzimy, że nie traci nadziei na nowy dom. Kolejny raz zamieszkał w schronisku, ale nadal jest pełen energii, radości i wykazuje dużo chęci do zabawy.
Treningi niezmiennie sprawiają mu radość, a jego ulubione osoby są witane całusem ☺️

Tiger potrzebuje doświadczonego domu. Jest bardzo pojętnym psem, który odda całego siebie, jeśli tylko opiekun zechce z nim pracować. Zdecydowanie zasługuje na swoją szansę i dom na całe życie! Dom, w którym zazna miłości i z pewnością ją odwzajemni.

Trzymamy mocno kciuki, by jego historia miała jeszcze szczęśliwe zakończeniem!

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej:
https://www.facebook.com/SchroniskoSopot/photos/a.3288148024543398/3288148051210062/?type=3&theater

 

Axel

Axel to nieduży, młody pies (ur. 2017).

Axel szybko łapie kontakt z nowo poznanym człowiekiem, można wręcz powiedzieć że tego kontaktu szuka. Czasem może być lekko nieufny, ale szybko “przełamuje lody”. Umie chodzić na smyczy (nie ciągnie), na spacerach spokojnie eksploruje teren.

Nie jest fanem innych psów, niektóre suki toleruje. Nie wiemy obecnie czy powodem jest jego charakter, czy może jakaś trauma z młodości (na pyszczku ma ślady po pogryzieniach), więc na tę chwilę rekomendujemy aby Axel był jedynym zwierzakiem w domu, ewentualnie mógłby zamieszkać (po pozytywnym zapoznaniu) ze stabilną suczką.

Zachęcamy do adopcji Axla, to bardzo proludzki, pozytywny kundelek 🙂

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej:

https://www.facebook.com/SchroniskoSopot/photos/a.3288148024543398/3288148051210062/?type=3&theater

Bounty

Bounty (ur. 2015) to średniej wielkości pies o przyjaznym usposobieniu, który najprawdopodobniej wiele przeszedł. Do schroniska trafił jako wystraszony i unikający kontaktu z ludźmi, jednak po kilku tygodniach powoli zaczął się otwierać by teraz w radosnych podskokach witać opiekunów.

Obecnie Bounty jest na etapie nauki chodzenia na smyczy i przychodzenia do opiekuna. Robi ogromne postępy przy osobach które zna i którym ufa! Na spacerach chodzi spokojnie, ale gdy trafi na wyjątkowo ciekawy zapach, potrafi na moment zapomnieć o człowieku na końcu smyczy, by po chwili ożywić się na nowo i spacerować dalej bez pośpiechu.

Bounty robi ogromne postępy na spacerach, chociaż wciąż duży lub głośny samochód potrafi go wystraszyć.

Bounty do innych psów podchodzi przyjaźnie i chętnie się z nimi zapoznaje. Gdy coś mu się nie spodoba potrafi szczeknąć, ale nie wykazuje przy tym objawów agresji.

Dla kogo jest nasz blondyn? Dla opiekuna cierpliwego i z pewnym doświadczeniem.

Nowy właściciel powinien pokazać Bountemu świat jakim jest i dać mu maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Zabierać go na spacery w spokojne miejsca i powoli wprowadzać go w miejski zgiełk.

Bounty reaguje lękiem również na zbyt szybkie ruchy opiekunów, dlatego dobrze by w domu nie było małych dzieci.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej:

https://www.facebook.com/SchroniskoSopot/photos/a.3288148024543398/3288148051210062/?type=3&theater

fot. Juwel Fotografia

Ozzy szuka domu

Ozzy – młodziutki (ur. 2020), nieduży, pełen energii psiak.
Ozziego rozsadza energia, już na powitanie głośno wita wolontariuszy i domaga się spaceru 🙂 W lesie wszędzie go pełno ale potrafi się też wyciszyć i eksplorować 🐾
Do psów wybiórczy, ale wynika to raczej z nadmiaru energii niż niechęci – szybko się nakręca, ale też chętnie się uczy i słucha przewodnika.
Uwielbia zabawy i ćwiczenia z zabawkami, na pewno na szkoleniu ze współpracy byłby prymusem 🙂
Będzie doskonałym towarzyszem dla aktywnej osoby która lubi spędzać czas z psami, ale powinien także odnaleźć się w rodzinie pod warunkiem regularnych spacerów i możliwości zużycia nadmiaru energii 🐶
Nasz pomorski corgi na sterydach poleca się do adopcji! 💚
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej:
fot. Juwel Fotografia

Suzi

Suzi – średniej wielkości, młoda (ur. 2018), pozytywna i pełna energii sunia.

Suzi to wspaniała suczka, kochająca ludzi. Jest, młoda i energiczna, wszędzie jej pełno. Kocha ludzi i wspólne spacery, do zwierząt ciekawska i raczej neutralna .
 
Szukamy dla niej domu który zapewni jej aktywności fizyczne i umysłowe, aby mogła spożytkować swoją energię na spacerach, zabawach i ćwiczeniach, oczywiście u boku własnego człowieka 🐾
 
Kto zdecyduje się zaadoptować Suzi, zyska wspaniałego przyjaciela na wiele lat 🙌
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej: http://www.schronisko.sopot.toz.pl/?page_id=5346

fot. Juwel Fotografia

Leo

Leo to średniej wielkości, dorosły (ur. 2015) pies. Psiak został oddany przez właściciela, który sobie z nim nie radził.

Leo jest psem pełnym energii, chętnie wychodzi na spacery i spędza czas z człowiekiem. Będzie wymagał pracy aby zbudować zaufanie i więź z opiekunem. W stosunku do zwierząt wybiórczy, ale nie nachalny. Powinien trafić do domu bez dzieci i raczej być zwierzęcym jedynakiem.

Leo potrzebuje cierpliwego Domu i doświadczonych opiekunów, którzy będą pracować z psem, nawiążą więź i zbudują zaufanie i szacunek.

Zachęcamy do poznania i adopcji Leo!

Fot. Jacek Stańczak

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, młody (ur. 2018) średni, czarny podpalany.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu w emocjach kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

Album adopcyjny: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=2601090619915812


Wydarzenie adopcyjne: https://www.facebook.com/events/167462723894182/

fot. Jacek Stańczak

Zaj [123/16]

Większy, około dziesięcioletni pies (ur. 2010), ma za sobą bagaż doświadczeń. Jest bardzo delikatny z natury, w niektórych sytuacjach bywa lękliwy, w innych podczas wielkiej radości – nie zawsze panuje nad swoimi emocjami. Przy tym wszystkim bardzo stara się być grzecznym psem. Bo nader wszystko ceni sobie kontakt z człowiekiem i bardzo o niego zabiega. 

To widać – Opiekun jest dla niego wszystkim! Na nim skupia swoją uwagę, dla niego pięknie wykonuje komendy, stara się go zadowolić. Dopiero uczy się ufać ludziom, dlatego wymaga socjalizacji i cierpliwego oswajania z nowym otoczeniem. Potrzebuje kochającej, bardzo doświadczonej, cierpliwej i jednocześnie stanowczej osoby. Przy odrobinie pracy i zaangażowania można zdobyć jego zaufanie a przez to najwierniejszego przyjaciela. Jeśli dom zapewni mu stabilność emocjonalną, to Zaj wszystko sobie poukłada. Potrzebuje jasnych i klarownych reguł oraz spokoju. 

Obecnie Zaj pilnie ćwiczy i spaceruje razem z innymi psami w ramach zajęć z Drużyną Jokera i radzi sobie bardzo dobrze, widać że wspólne ćwiczenia sprawiają mu przyjemność, jak każde aktywności które może spędzać z człowiekiem. 

Na pewno przyszły właściciel musi dać mu czas i nie zrażać się gorszymi dniami. W domu powinien być jedynakiem i nie powinien trafić do domu gdzie są małe dzieci. Przed adopcją wskazane są spacery zapoznawcze. 

Album adopcyjny Zaja: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1865007960190752

Wydarzenie adopcyjne Zaja: https://www.facebook.com/events/553412991683733/
 
 

Czester [06/14]

Psiak w średnim wieku (ur. 2010) w typie jamnika, większych rozmiarów.  trafił do schroniska w czerwcu 2014r. Adoptowany, po jakimś czasie niestety wrócił do schroniska. Jaki jest Czester? To pies z charakterem, nie nadaje się do domu z dziećmi ani z innymi zwierzętami. Nie lubi dotykania swoich łapek i dosadnie potrafi to pokazać. 

Nasz jamniczek uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem. Jest bardzo żywiołowy i kontaktowy. Zawsze gotowy do zabawy, odważny i przyjazny. Czester ma chore nerki musi stale przyjmować karmę weterynaryjnej Renal. Jakiego opiekuna potrzebuje? Na pewno świadomego, który nie podda się i nie odda pieska kiedy pojawią się problemy. To pies z którym trzeba pracować, ale jesteśmy pewni, że za okazane serce, czas i cierpliwość, odwdzięczy się dożywotnią miłością.

Przed adopcją wskazane jest kilka spacerów zapoznawczych.

Album adopcyjny Czestera: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1470773559614196

Wydarzenie adopcyjne Czestera: https://www.facebook.com/events/126953138019867/

fotografia: Jacek Stańczak

Tekilla [38/16]

Tequilla [38/16], samica, biało brązowa w łaty, mc amstaff, 6-7 lat.


Tequila przebywa w domu tymczasowym ponad dwa lata. Prawdopodobnie, przyczyną Jej porzucenia przez opiekunów była choroba. Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. Więcej informacji i pełne badania neurologiczne u kierownika schroniska. Nie polecamy do kotów. Prosimy pamiętać, że schody są dla suni przeszkodą nie do pokonania,ona traci równowagę nawet na płaskim podłożu, nikt nie da rady wnosić i znosić kilka razy dziennie psa około 25 kg.
fotografia: Jacek Stańczak
 
 

Cerber [45/15]


Starszy (ur. 2008), większy pies. Cerber odwiedzającym schronisko może wydawać się niedostępny i agresywny ze względu na głośne “pohukiwanie” na przechodzące osoby – tak naprawdę to chłopak tylko wyraża swoje głośne niezadowolenie z braku spaceru i kontaktu z człowiekiem. Na widok znajomych osób jest pozytywny i otwarty, w momencie gdy wie że zbliża się spacer kręci z radości kółka w boksie.

Na spacerze maszeruje chętnie, do zwierząt jest nastawiony raczej neutralnie, a do schroniskowych kompanów ma wręcz anielską cierpliwość – gdy idzie z na spacer z wolontariuszami nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, nawet głośne “obelgi” od znajomych psów które pozostają w tym czasie w schronisku. 

Do nowo zapoznanych osób zachowuje dystans, ale szybko przełamuje pierwsze lody. Nie jest może fanem wylewnych czułości, ale widać ze czerpie radość ze wspólnego przebywania z człowiekiem. Chętnie nawiązuje kontakt, wpatrując się uważnie w człowieka i nasłuchuje co się do niego mówi swym nieklapniętym uchem :)

Cerber jest zaszczepiony i wykastrowany, mógłby zamieszkać w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu na niższych piętrach lub z windą. Przyjdź poznać Cerbera, podaruj starszemu psu prawdziwy dom na jesień życia!

Album adopcyjny Cerbera: https://www.facebook.com/pg/SchroniskoSopot/photos/?tab=album&album_id=1876211545737060

Wydarzenie adopcyjne Cerbera: https://www.facebook.com/events/596080247423703/
fotografia: Jacek Stańczak