Koty do adopcji

Mućka [107/19]

Mućka [107/19], samica, czarno-biała, >7 lat.
Mućka dostała od nas takie imię, ponieważ wzór na jej futerku kojarzy się z łatami krówki. Sama kotka jest uważna i spokojna. Gdy trafiła ze swoją koleżanką do boksu z innymi kotami zaczęła pomału akceptować otoczenie i docierać się. Na początku była kłębkiem nerwów, ale kocia ciekawość pomaga jej przełamać lęk. Kiedy człowiek kładzie się na plecach obok niej już biegnie wąchać zaintrygowana. Dokładnie sprawdzi oczy, nos, nawet włosy łaskocząc przy tym niemiłosiernie. Warto wytrzymać, ponieważ to najkrótsza droga do głaskania jej. Szybko przekonuje się do nowych osób i prosi o pieszczoty, gdy widzi wyciągnięta dłoń. Zapraszamy do poznania Mućki, aby mogła roztopić Państwa serce. fot. Jacek Stańczak

Andzia [106/19]

Andzia [106/19], samica, biała, >7 lat.
Białe koty z pewnością przykuwają uwagę fanów mruczków. Taka jest Andzia, ze swoim eleganckim futerkiem. Andzia razem ze swoją koleżanką zamieszkały w schronisku i pomału oswajają się z otoczeniem. Żyje razem z innymi kotkami i spokojnie szanuje granice innych towarzyszek boksu. Jest całkiem ciekawska, ale ostrożna w pierwszym kontakcie. Gdy człowiek położy się na plecach łaskocze wąsikami twarz człowieka niuchając z zaangażowaniem. Dopiero gdy nienachalnie wyciągnie się dłoń i Andzia otrze się łebkiem, wtedy daje znak gotowości do pieszczot. To spokojny, łagodny i miły kotek, nieco wystraszony, ale w dobrych rękach na pewno rozkwitnie. Zapraszamy do poznania kotki, prosimy się nie zniechęcać jej początkową nieufnością, cierpliwość do klucz do zdobycia przyjaźni Andzi. fot. Jacek Stańczak

Gucio [84/19]

(SEZON 2019)
Gucio [84/19], samiec, ok. 3 mc, szaroburo złotawy, białe palce, białe skarpetki, żółte oczy.
fot. Jacek Stańczak
Zapraszamy do poznania i adopcji młodych kociąt i kotek w naszym Schronisku. Prosimy bardzo Państwa o przemyślane decyzje o adopcji. Koty to żywe stworzenia, które mają swoje potrzeby, a nie zabawki. Złe nawyki jakie nabędą w wieku młodzieńczym urosną wraz z nimi. Nie rezerwujemy zwierząt przez Internet lub telefon. Kociaki czekają na Państwa.

Gaja [85/19]

(SEZON 2019)
Gaja [85/19], samica, ok. 3 mc, szaro biała, biały pyszczek, białe łapy, oliwkowe oczy.
fot. Jacek Stańczak
Zapraszamy do poznania i adopcji młodych kociąt i kotek w naszym Schronisku. Prosimy bardzo Państwa o przemyślane decyzje o adopcji. Koty to żywe stworzenia, które mają swoje potrzeby, a nie zabawki. Złe nawyki jakie nabędą w wieku młodzieńczym urosną wraz z nimi. Nie rezerwujemy zwierząt przez Internet lub telefon. Kociaki czekają na Państwa.

Arni [95/19]. Dzielny mruczek.

Arni [95/19], samiec, 2 miesięczny, czarny z białym krawatem, słodziak.
Arni to absolutnie uroczy kot. Nawet słowo uroczy nie oddaje w pełni tego, jaki z niego kochany kociak. <3 Trafił do nas ze złamaną łapką i musiał przejść skomplikowaną operację. Bardzo dziękujemy w tym miejscu Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej. Bardzo dzielnie znosi podawanie leków, opiekę, po prostu jest bardzo wyluzowanym kotem. Nawet podczas zmieniania opatrunków mruczy i mruży oczy z zadowolenia. Można się rozpłynąć z błogości na jego widok. Aktualnie ma gustowny lejek na szyi żeby nie mógł dosięgnąć do opatrunku i aby ładnie łapka mu się zagoiła. To tolerancyjny, domagający się uwagi mruczek, który bez problemu da się wziąć na ręce i pogłaskać. Praktycznie ten kot Państwa zatrudni 24/7 na głaski i przytulasy. Zapraszamy serdecznie do poznania Arniego. <3 zdjęcie po prawej: Jacek Stańczak

Diana [61/19]

Diana [61/19], samica, szarobura z nutką odcienia pomarańczy, około 3 letnia.


Diana to urocza kotka, która lubi obserwować wszystko z wysokości. Gdy zauważy człowieka, a ten zaczyna ją wołać, majestatycznie schodzi z półek. Czasem nieśpiesznie, zatrzyma się, ziewnie, przeciągnie łapy, ale ostatecznie zejdzie. Po krótkim niuchnięciu pozwala się pogłaskać. I tak można spędzić z nią wiele godzin. Jest bardzo kontaktową i miłą kotką do tego spokojną. Nie odstępuje człowieka na krok. Zapraszamy Państwa do poznania Diany i być może podarowania jej nowego kochającego domu.

fot. Jacek Stańczak

Nika [41/19]

Nika [41/19], samica, 8-10lat, czarna, biała plamka na grzbiecie, białe łapy, brzuch i szyja.


Nika to kolejna kocia siostra. Bez problemu akceptuje inne koty, jest łagodna, dużo wybacza. Jej przyjacielska natura daje o sobie szybko znać, gdy rozpoznaje zaufanego człowieka. Lubi ocierać się o człowieka i być głaskana. Przyciąga uwagę swoim nietypowym wzorem na sierści, jakby miała kontakt z puszką farby. Nika to fajna kotka, która tylko potrzebuje szansy na nowy dom. Zapraszamy w odwiedziny, przekonają się Państwo, że to urocza, delikatna kotka.

  fot. Jacek Stańczak
 

Pan Puchacz [23/15]

Pan Puchacz [23/15], samica, czarna, biała plamka na kołnierzyku, 6 lat.
Pan Puchacz. A tak na prawdę to PANI Puchacz. Zawsze z boku, w ten sam sposób spoglądająca na człowieka, z tym samym zapytaniem w oczach: “Co ja tu właściwie robię?”. Bawić się nie umie, boi się dać pogłaskać, ale chrupka z ręki zje. Ma w sobie jakiś dostojny koci smutek. Trochę jak królowa, której się rozpadło królestwo i musi radzić sobie sama. Samiutka. Bez nikogo. Popatrz w jej oczy i powiedz co widzisz. Może opowie Ci swoją historię… fot. Jacek Stańczak

Bila [37/19]

Bila [37/19], samica, biało czarna, 3 letnia.
Bila to kotka idealna, chyba, że uważają Państwo gadulstwo za wadę. Od razu zwraca uwagę na osoby przychodzące do jej boksu. Dreptaniem i dobrrrrrym słowem zachęca do odwiedzin. Od razu ociera się o człowieka, łasi się i opowiada o sobie. Bila mieszka razem z innymi kotkami i w miarę się dogadują. Bila bywa zazdrosna o głaskanie, dlatego zawsze pierwsza przybiegnie do człowieka, a resztę koleżanek odgoni pacnięciami. Mruczka tylko czeka na swojego człowieka. Zapraszamy serdecznie do poznania Bili. fot. Jacek Stańczak.

Pusia [21/19]

Pusia [21/19], samica, szaro bura, 3 letnia.


Bardzo spokojna, grzeczna i towarzyska kotka, którą mocno stresuje pobyt w schronisku i obecność innych kotów w boksie. Powinna być jedynym kotem w domu, wtedy w pełni pokaże swój towarzyski charakter. Zachowuje się trochę jak królewna… na ziarnku grochu! Kocha poduszki. Połóż się na brzuchu w boksie, a ułoży się jak gdyby nigdy nic na Twoich plecach. Pusia miewa focha, jeśli bawisz się z innymi kotami w boksie, lubi mieć Twoją atencję na wyłączność!

fot. Jacek Stańczak